Braun

Braun

Německá firma Braun byla založena v roce 1921 ve Frankfurtu nad Mohanem, když strojní inženýr Max Braun otevřel malý obchod se sortimentem pro strojařskou produkci. V roce 1923 začal vyrábět komponenty pro rádia. Později firma už vyráběla kompletní rádia a zanedlouho se stala jedním z předních německých výrobců v tomto segmentu.

V roce 1967 zakoupila většinu akcií firmy Gillette Company z Bostonu. Firma Braun se začala soustředit na výrobu domácích spotřebičů včetně holicích strojků, kávovarů, hodin a rádií. V roce 1984 se Braun stal stoprocentní dceřinou společností Gillette.

Na začátku devadesátých let si Braun udržoval vedoucí pozici mezi světovými výrobci domácích spotřebičů. Společnost ale postupně začala ztrácet na ziskovosti, když začali konkurenti vyrábět podobné produkty s nižší prodejní cenou. V roce 2005 firmu Gillette získala společnost Procter & Gamble. Braun se tak stal stoprocentní dceřinou společností Procter & Gamble.

Na začátku roku 2008 byla na severoamerickém trhu přerušena výroba spotřebičů značky Braun s výjimkou holicích strojků a elektrických zubních kartáčků. V Evropě se dále prodávaly až do roku 2012, kdy společnost DéLonghi odkoupila značku Braun v segmentu kuchyňských spotřebičů.