Fujitsu

Fujitsu

Společnost Fujitsu Limited byla založena v roce 1935 pod názvem Fuji Tsushinki Manufacturing Corporation a soustředila se na telekomunikační vybavení. Byla to vyčleněná dceřiná společnost divize komunikací společnosti Fuji Electric Company ve společném podniku s německou společností Siemens Corporation.

V roce 1987 otevřely továrnu v Augsburgu, ve kterém byly v té době nejmodernější továrny na výrobu IT zařízení v Evropě. V roce 1990 převzala společnost Fujitsu Limited většinový podíl ve společnosti ICL a v roce 1996 vznikla firma Fujitsu ICL Computers jako nová evropská společnost podnikající v oblasti počítačů, notebooků a serverů. O tři roky později se firma Fujitsu spojila se společností Siemens AG, a vznikla tak společnost pod názvem Fujitsu Siemens.

V roce 2009, když společnost Fujitsu Limited převzala 100 % akcií původní společnosti Fujitsu Siemens Computers, vznikla společnost Fujitsu Technology Solutions B.V., která je dnes jedním z předních poskytovatelů infrastruktur IT s inovativním portfoliem produktů, řešení a služeb. Tržby za rok 2014 dosáhly hodnoty 46 miliard amerických dolarů.