Goodyear

Goodyear

Americkou společnost Goodyear Tire and Rubber Company založil Frank Seiberling v roce 1898 ve městě Akron v Ohiu a pojmenoval ji podle Charlesa Goodyeara, vynálezce galvanizačního procesu při zpracování kaučuku.

V samotných začátcích firma vyráběla pneumatiky pro bicykly a přepravníky, podložky k podkovám, těsnicí kroužky pro konzervárenský průmysl, požární hadice a gumové pokerové žetony.

V roce 1908 se Henry Ford rozhodl, že Model T, který byl prvním hromadně vyráběným automobilem, bude vybaven pneumatikami společnosti Goodyear. O několik let později firma představila první terénní pneumatiku Rut-Proof a pneumatiku Lifeguard, která poskytovala výjimečnou stabilitu i v případě proražení. V roce 1963 produkce společnosti Goodyear překročila hodnotu jedné miliardy kusů. V roce 1985 firma uvedla na trh drážkový hnací řemen Hi-Miler pro automobily a zavedla první doživotní záruku na hadice a řemeny pro automobilový průmysl. O tři roky později společnost vyrobila první pneumatiku pro letecký průmysl s asymetrickým vzorkem. V současnosti patří značka Goodyear mezi špičku v daném segmentu.