Lenovo

Lenovo

Lenovo Group Limited je čínská nadnárodní společnost se sídlem v Pekingu. Byla založena v roce 1984 jako firma Legend, korporací se stala v roce 1988.

Hlavní činností společnosti je vývoj, výroba a prodej osobních počítačů, tabletů, smartfonů, pracovních stanic, serverů, elektronických zařízení pro ukládání dat, periferních zařízení a softwaru pro IT. Společnost má pobočky ve více než 60 zemích světa a svoje produkty prodává přibližně ve 160 zemích.

V roce 2005 firma koupila počítačovou divizi IBM a zařadila se mezi největší výrobce počítačů na světě. V roce 2014 byla firma Lenovo největším dodavatelem notebooků na světě v počtu prodaných kusů. Mezi nejvýznamnější produkty patří notebooky řady ThinkPad a stolní počítače řady ThinkCentre.

Společnost vstoupila na trh se smartfony v roce 2012 a po uplynutí dvou let se stala největším prodejcem chytrých telefonů v Číně. V lednu 2014 Lenovo převzalo divizi mobilních zařízení Motorola Mobility od společnosti Google. Společnost uzavřela rok 2014 s tržbami ve výši 38,70 miliard amerických dolarů.