Microsoft

Microsoft

Společnost Microsoft byla založena v roce 1975 a jejími otci byli Bill Gates a Paul Allen. Microsoft vznikl za účelem vývoje a prodeje programovacího jazyka BASIC pro Altair 8800, v polovině osmdesátých let však začíná dominovat na trhu s operačními systémy pro domácí počítače, se systémem MS-DOS, který následovala série operačních systémů Microsoft Windows. Velmi oblíbeným systémem byl Windows XP, po kterém přišel systém Windows Vista, který navzdory svému horšímu fungování zaznamenal rekordní prodeje. Po Windows Vista následoval určitě nejoblíbenější operační systém Windows 7, který byl velmi dobře vyladěn jak pro starší, tak i pro novější zařízení. V roce 2015 přichází na trh Windows s pořadovým číslem 10.

Dalším velmi úspěšným produktem od této společnosti je kancelářský balík Microsoft Office, díky kterému je společnost v této oblasti absolutní špičkou.

Microsoft poslední roky soustředí svoje síly a vývoj i na oblast herních produktů, těmi nejznámějšími jsou Xbox 360 a Xbox One. V roce 2011 Microsoft odkoupil společnost Skype Communications a v roce 2014 výrobce mobilních telefonů, společnost Nokia. V roce 2015 se proto z mobilních telefonů vytrácí označení Nokia a na všech nových modelech je zobrazené logo společnosti Microsoft.