Miele

Miele

Společnost Miele je německým výrobcem domácích spotřebičů, firmu založili Carl Miele a Reinhard Zinkann. Společnost má sídlo ve městě Gütersloh a navzdory její 116leté existenci stále funguje jako rodinná firma.

Firma byla založena v roce 1899 a z jejích výrobních pásů jako první sjely odstředivky na mléko. Díky vyvinutým technologiím se společnosti v roce 1900 podařilo vyrobit první pračku. V roce 1914 už byla Miele největší německou továrnou na výrobu odstředivek mléka, máselnic, praček a odstředivek na ždímání prádla. Společnost Miele nevyráběla vždy jen produkty bílé techniky, jejichž portfolio známe dnes, ale kolem roku 1950 byla jedním z největších výrobců mopedů a motorek. Během druhé světové války vyráběla řídicí jednotky pro torpéda bojových ponorek. V roce 1990 se podařilo společnosti převzít firmu Imperial, která se specializovala na vestavné spotřebiče a velká kuchyňská zařízení.

V současnosti svoji výrobu společnost soustředí v produktových skupinách, jako jsou automatické pračky, sušičky, myčky nádobí a vysavače.