Samsung

Samsung

Společnost Samsung je nejznámější jihokorejskou značkou na světě, která v roce 2005 předběhla Sony v oblasti spotřební elektroniky. Skupina Samsung je největší společností v Jižní Koreji, kromě Samsung Electronics patří do skupiny i Samsung Heavy Industries, která je jedním z největších stavitelů lodí, a Samsung Engineering & Construction, globální stavitelská společnost.

Zajímavostí společnosti Samsung jsou její zaměstnanci, protože až 25 % z nich má titul PhD. nebo podobný. Samsung si své zaměstnance vychovává na své soukromé univerzitě, která je hlavní soukromou univerzitou v Jižní Koreji. Zaměstnanci Samsungu jsou známí velkou loajálností vůči společnosti, proto často pracují i přes víkendy a považují Samsung za symbol národní hrdosti.

Prvním produktem společnosti Samsung Electronics byl černobílý televizor, který společnost uvedla na trh koncem 80. a začátkem 90. let. V 90. letech zaznamenala společnost velký růst, v roce 1992 se stala největším výrobcem paměťových čipů a v roce 1995 vyrobila svoji první LCD obrazovku. O deset let později se stal ze Samsungu největší celosvětový výrobce LCD panelů. V roce 2006 spojil ve výrobě LCD svoje síly se společností Sony a byla vytvořena společnost S-LCD.

Společnost je v posledních letech lídrem ve výrobě LCD a LED TV, notebooků a mobilních telefonů. V roce 2015 přináší na trh už šesté pokračování velmi úspěšné série mobilů Samsung Galaxy S6 a Samsung Galaxy S6 Edge se zahnutým displejem na obou stranách, se kterými se společnosti poprvé podařilo přesáhnout prodejní cenu 1000 €, čímž se tento model řadí mezi nejdražší na trhu.

Všechny kategorie výrobce Samsung