Tipy na 4 kvalitní vysavače do každé domácnosti
 

Bez kvalitního vysavače si dnes základní vybavení domácnosti už ani neumíme představit. Nejideálnější by bylo, pokud by spolehlivě odstraňoval nečistoty z tvrdých podlah a i z koberců s vysokým vlasem, aby měl dobrý tah, tichý chod a rozumnou cenu, odolné provedení a ať toho není příliš málo - přidejme k tomu ještě kvalitní filtraci vzduchu. 

Existuje však vůbec takový vysavač za rozumné peníze? Chcete vědět, který je ten pravý z velkého množství modelů, které na trhu jsou? 

Prošli jsme ověřené testy vysavačů, množství spotřebitelských recenzí a velmi rádi bychom vám představily 4 nejlepší vysavače z kategorie klasických podlahových modelů, které svoji funkčností ulehčí jednu a ne zrovna velmi oblíbenou domácí činnost.

#1 Philips PerformerPro ECO FC9197

Výborný pro alergiky a astmatiky, vhodný pro domácnosti se zvířaty - takový je vysavač Phillips PerformerPro ECO FC9197, který vyhodnotil německý test vysavačů na předních pozicích.

 


 

Zajímavá je jeho speciální sací trubice TriActive Max, která v sobě spojuje 3 čistící funkce v jednom - poradí si s nečistotami v rozích a u těsně u nábytku, otevírá strukturu koberce a dostává se tak i k hluboce usazenému prachu ve vlasu koberce a navíc přednímu otvoru na hubici neuteče žádná nečistota.

S tímto vysavačem dosáhnete i při nízké spotřebě elektrické energie maximálního sacího výkonu. Velká nádoba s objemem až 5 litrů se neucpává a pravděpodobně vystačí, pokud jí budete čistit jednou za několik týdnů či měsíců podle toho jak často a co doma vysáváte.

Určitě oceníte i kvalitní HEPA 13 filtr a těsnění AirSeal - zachytíte tak až 99,95% alergenů a z vysavače vychází čistější vzduchu než v okolním prostředí.

#2 Rowenta X-TREM Power RO6886EA

Rowenta, jako ověřený a dlouhodobý výrobce vysavačů, přinesl na trhu model X-TREM Power RO6886EA, který patří do nejvyšší kategorie a splňuje normu 4x A. Jde o vysavač s maximální účinností na všech typech povrchů, nízkou spotřebou elektrické energie a nejvyšší stupněm filtrace.

 

Potěší vás jeho bohatá výbava rozmanitých hubic a nástavců. Základem je výkonná hubice, která zvládne vysát i hluboko usazené nečistoty v kobercích a rychle si poradí i s velkým množstvím prachu na tvrdých podlahách.

Na jedno zapojení do elektrické sítě dosáhnete s 11 metrových akčním rádiusem skutečně daleko. Vysavač je vybavení HEPA filtrem nejnovější generace z 99,99% filtrací nečistot a alergenů.
 

#3 Electrolux UltraOne EUO99TM

Překvapivě tichý vysavač UltraOne EUO99TM patří k aktuálně nejpropracovanějším vysavačům značky Electrolux. Vysavače z řady UltraOne se už 5x stali vítězem dTestu.

 

Spojuje se v něm technologický pokrok a vysoká kvalita provedení. Patří k vysavačům s označením "AAAA", jeho součástí je integrované příslušenství 3v1 a určitě vás potěší až 12 metrový akční rádius a prachová nádoba se solidním objemem 5 litrů.

Díky integrovanému dotykovému tlačítku na rukojeti můžete plynule a bez námahy regulovat sací výkon podle vašich potřeb anebo zvolit automatickou funkci, při které si vysavač výkon určí sám na základě vysávaného povrchu.

Umyvatelný filtr Allergy Plus zajišťuje vysokou úroveň filtrace vzduchu.

#4 ETA Manoa 1501

Úsporný ECO motor s pozvolným rozběhem, vysoký sací výkon a tichý chod jsou hlavní plusy, pro které je cenově dostupný vysavač ETA Manoa 1501 tak oblíbený.

V příslušenství najdete univerzální podlahovou, dále parketovou, která je šetrná k tvrdým podlahám a další 3 praktické nástavce. S 11 metrovým akčním rádiusem hravě vysajete celý váš byt na jediné napojení do sítě.

Nečistoty jsou vysávány do patentovaného prachové sáčku UNIBAG s objemem 3 litry, který zachytává daleko víc nečistot jak klasický papírový pytel a navíc má 4x vyšší životnost. Čistější vzduch zajistí HEPA 12 filtr s účinností 99,95% - vhodný i pro alergiky.

Tyto vysavače mají však daleko více výhod a kvalit. Rádi byste si přečetli další informace? Potřebujete ulehčit rozhodování a nedokážete se zorientovat v důležitých parametrech? 

Na Rankito.cz najdete pravidelně aktualizované žebříčky těch nejlepších produktů v různých kategoriích.

Sledujeme testy, vítěze spotřebitelských ocenění, prodejnost a oblíbenost u zákazníků. Dali jsme si závazek, že žebříčky budou vytvářené tak, aby se do nich dostali zástupci v rozličných cenových relacích. Přesvědčte se a věříme, že si u nás najdete svého favorita.