Zástupci nejlepších alkohol testerů na trhu

Alkohol tester je malé praktické zařízení na měření hladiny alkoholu v krvi. Množství alkoholu v lidském těle zjišťuje z dechu, a k dispozici jsou dvě technologie měření. Jedna méně přesná a levnější, druhá dražší, ale přesnější. Každý zodpovědný řidič by se měl před jízdou ujistit, zda-li v těle nemá zbytkový alkohol například z předešlé noci.

Riziko dopravní nehody a zpožděné reakce se výrazně projevují již při 0,5 promile, nemluvě o problémech, které vám hrozí, pakliže vás zkontroluje policie. Není nic jednoduššího než do minuty zjistit, jestli jste způsobilí k jízdě pomocí měřiče alkoholu. Níže přinášíme tři alkohol testery, které vynikají ve své kategorii.

Na internetu se výběru a recenzím alkohol testerů věnuje několik článků a srovnávacích webů, jedním z nich je také Equiplo.cz. Recenze se pravidelně aktualizují a vám tak neuniknou nejnovější modely, které renomovaní výrobci uvedli na trh.

V-net AL 5500

Tento měřič alkoholu je vítězem spotřebitelů a zároveň nejprodávanějším alkohol testerem vůbec. Spotřebitelé si jej oblíbili díky nízké ceně a přesnému měření, a to i když je měřič osazen levnějším typem senzoru. Polovodičový snímač se před měřením zahřívá až na 300 stupňů Celsia, a to spolu nese určitá specifika. Senzor je citlivý i na jiné chemické látky než měřený ethanol, a proto může snadno dojít ke zkreslení výsledku. Je vhodný pro osobní použití a v tomto ohledu spolehlivě splní očekávání.

                                                                                                 

Dvě alkalické baterie vydrží až 300 měřících cyklů a tester je schopný měřit v rozmezí 0,00 až 4,00 promile, což je naprosto dostatečné. Odchylka senzoru má hodnotu 10% což je v toleranci. Tester alkoholu je připraven k měření za 30 vteřin, výsledek zobrazí do 5 sekund a měření je možné opakovat za půl minuty. Své skvělé hodnocení si získal i díky funkci počítadla provedených měření, líbivého designu, kompaktními rozměry a nízkou hmotností.

V-NET DA 7100

Alkohol tester V-NET DA 7100 jsme vybrali z důvodu, že používá pokročilé Fuel Cell čidlo, je finančně dostupný a od spotřebitelů má desítky kladných hodnocení. Elektrochemické čidlo přeměňuje alkohol v dechu na elektřinu a podle měnícího se odporu vyhodnotí přesně hladinu alkoholu v krvi. Tento konkrétní měřič pracuje s odchylkou pouze 5% a rozsah měření je od 0,00 do 5,00 promile. Je skvělou volbou pro spolehlivé osobní použití, tak i do firem, kde s přehledem zvládne větší zátěž.

 

                                                                                              

Elektrochemický snímač se nezahřívá, díky čemu se nevybíjejí tak rychle baterie. Model DA 7100 tak na sadu baterií provede až 1500 měření a navíc není háklivý ani na jiné látky obsažené v dechu. Kromě toho nabídne uživateli slušný komfort – pouzdro, řemínek na ruku, podsvícený display, počítadlo provedených měření, nebo funkci automatického vypnutí.

Dräger Alkotest 3000

Chcete li Ferrari mezi testery alkoholu, zaměřte svou pozornost k tomuto modelu. Alkohol testery Dräger používá i policie, což je důkazem jejich velké kvality a přesnosti měření. Je dražší, ale vybaven tím nejlepším, co můžete v těchto zařízeních mít. Elektrochemické čidlo měří s přesností do 5% a to v rozmezí od 0,00 do 5,00 promile alkoholu. Na dvě alkalické AA baterie provede až 1500 měření. Používá se často ve flotilách profesionálních řidičů, nebo si jej pořizují soukromé osoby, které se s ničím jiným, než s tím nejlepším prostě nespokojí.

 

                                                                                

V této úrovni alkohol testerů se obzvlášť dbá na komfort uživatele – na těle je podsvícený velký displej s textovou indikací a obsluha probíhá jedním tlačítkem. Informace zobrazené na displeji jsou doplněny o akustické a světelné signály. Dräger je připraven k měření za 30 sekund, během 5 vteřin zpracuje a zobrazí výsledek a další měření se může provést opět za půl minuty. Při vdechování se používají hygienické náustky, které pomáhají k 100% přesnému výsledku. Dostanete k němu poutko na ruku a pohotovostní brašnu, ve které se vám alkohol tester nerozbije.

Nezapomínejte, že měřič alkoholu se musí pravidelně kalibrovat, jinak může pracovat nepřesně. Pozor také na základní pravidla, která zní nepít alkohol minimálně 20 minut před měřením, nekouřit, nekonzumovat jídlo ani pití a pokud je to možné, před provedením testu si propláchnout dutinu ústní čistou vodou.