Kuchařka pro dceru

Jiní zákazníci nakoupili v:
Cena: Ihned Do obchodu

Doporučujeme: Top 20 produktů z kategorie Kuchařky

185 vyzkoušených receptů, jak uspět hned napoprvéJak ovládnout svoji kuchyň? Jak překonat nástrahy složitějších jídel? Tohle naučí kuchařky-začátečnice Kuchařka pro dceru tak, jak by je to naučila jejich matka, kdyby na to měla čas.404 stran O AUTOROVIJana Zatloukalová (1975) nebyla profesionální kuchařka, ...viac

Nejoblíbenější produkty v kategórií Kuchařky

Popis

 • 185 vyzkoušených receptů, jak uspět hned napoprvé
 • Jak ovládnout svoji kuchyň? Jak překonat nástrahy složitějších jídel? Tohle naučí kuchařky-začátečnice Kuchařka pro dceru tak, jak by je to naučila jejich matka, kdyby na to měla čas.
 • 404 stran 
 • O AUTOROVI
 • Jana Zatloukalová (1975) nebyla profesionální kuchařka, ale věčně hladový muž, kupa dětí a další okolnosti ji naučily to, co domácí výchova slušné dívky naprosto zanedbala: vaření. Postupně ji taje a zásady přípravy nejrůznějších surovin ji začaly fascinovat, a protože je v jádru racionální člověk, odhalené zákonitosti jen přivedly další vodu na mlýn její vášně pro vaření. Nakonec došla až tak daleko, že se v oboru vyučila a založila si vlastní restauraci, Bistro Florentýna. Její první kuchařka, Kuchařka pro dceru, je ale určena i dívkám a ženám, jejichž kuchařské ambice zdaleka tak daleko nesahají. Chtěla jen pomoci těm, které se vířením osudu ocitly před svým vlastním sporákem, vzít je za ruku a ukázat jim nejen to, co obnáší tradiční nepoužitelná věta z hromady nejrůznějších kuchařek znící "duste doměkka". Tahle skvělá začátečnická kuchařka se stala častým dárkem z lásky nebo k svatbě, proto vyšla i ve speciálním valentýnském vydání "Pro mou lásku" a jako svatební edice v dárkové krabici s tyčovým mixérem. A protože před začínající kuchařkou stojí spousta kuchařských výzev, rozhodla se pokračovat další knihou, věnovanou Vánocům. Své osvědčené recepty a rady pro advent, Vánoce, vánoční svátky a Nový rok pak shrnula do Vánoční kuchařky pro dceru. Kuchařský zápisník pro dceru řadu jejích knih doplňuje a umožňuje každému doplnit ji i svými oblíbenými recepty. 
 • Autorka přispívá do časopisů o vaření (např. Duely v časopisu Gurmet), provozuje vlastní kuchařský blog a nedávno si otevřela vlastní skutečné bistro.
 • O KNIZE
 • Jak se naučit vařit dobře a s chutí? Jak ovládnout svoji kuchyň? Jak překonat nástrahy složitějších jídel a dosáhnout dokonalosti? Tohle všechno naučí kuchařky-začátečnice Kuchařka pro dceru tak, jak by je to naučila jejich matka, kdyby na to měla čas. 
 • Když se nezkušená dívka rozhodne naučit vařit, současné kuchařky jí příliš nepomohou – sklouzávají k příkazům, hemží se nejasnými pojmy, zapomínají upozorňovat na kritické okamžiky a nejčastější chyby. A už vůbec nedodají povzbuzení. Tato knížka je však jiná – vychází z praxe, kterou si prošla mladá žena, naučí vás o vaření přemýšlet, bude rádcem a kamarádkou, která sdělí nejen vlastní doporučení, ale také poodhalí své pocity. 
 • S vařením je to jako se čtením – nejdřív se musíte naučit písmenka, pak zvládnout slova a věty a nakonec si přečtete krásný román. Tato kniha dodá sebevědomí všem ženám, které objeví, že i v jejich kuchyni může vládnout štěstí a pohoda.
 • Kuchařka pro dceru je kamarádka pro všechny dívky – dcery – které, stejně jako kdysi autorka, prošly kuchyní svých matek takřka nepoznamenány. Možná proto, že to tak bylo pohodlnější, možná že jen na společné vaření nikdy nenašly dost sil. Co se pak stane, když dojde na samotnou účast nezkušené dívky před vlastním sporákem? Evolučních variant příliš mnoho není: 
 • dívka na snahu připravit jakýkoli teplý pokrm vlastními silami rezignuje a po celý život bude tvrdit, že je v kuchyni nepoužitelná, případně 
 • dívka se naučí zpaměti několik kulinářských kousků a ty pak s nepatrnými obměnami bude připravovat stále dokola, a nebo 
 • dívka si zakoupí či dostane příslušnou kuchařskou začátečnickou literaturu a nechá se vést jejími řádky. Při větší troše štěstí ji neodradí ani případný neúspěch, ani nedostatek podrobných instrukcí; dívka vytrvá a pochopí, o čem vlastně dění pod pokličkami je. I ty nejzákladnější současné kuchařky bohužel sklouzávají k přikazování úkonů, hemží se nejasnými pojmy, zdráhají se přesně vysvětlovat, co se děje v hrnci nebo v pekáčku a zapomínají upozorňovat na kritické okamžiky a časté chyby. A už vůbec nedodají povzbuzení, které začátečníci tolik potřebují. 
 • Tato knížka je však jiná. Naučí vás nejen o vaření přemýšlet, ale vezme vás za ruku a ukáže na vlastní zkušenosti autorky, jak to při objevování nejrůznějších tajů v kuchyni chodí. Máte tak v rukou rádce a kamarádku, která sdělí nejen vlastní doporučení, ale také poodhalí své pocity. A pokusí se zabránit tomu, abyste se nedopustil zbytečných kulinářských katastrof.
 • O AUTORCE
 • Jana Zatloukalová (1975) před napsáním kuchařky nikdy profesionálně nevařila. To jen prázdné hrnce ve vlastní kuchyni, věčně hladový muž a čtyři děti a další okolnosti ji naučily to, co domácí výchova slušné dívky naprosto zanedbala: vaření. Než aby se smířila s tím, že zůstane pro praktický život mezi hrnci a vařečkami nepoužitelná, a než aby se zpaměti naučila několik klasických receptů, které by pak opakovala v nekonečné smyčce, vydala se na dlouhou cestu zkoušení a experimentování. Taje a zásady přípravy nejrůznějších surovin ji začaly fascinovat, a protože je v jádru racionální člověk, odhalené zákonitosti jen přivedly další vodu na mlýn její vášně pro vaření. Nyní by ráda pomohla jiným dívkám, které se vířením osudu ocitly před svým vlastním sporákem, vzala je za ruku a ukázala jim nejen to, co obnáší tradiční nepoužitelná věta z hromady nejrůznějších kuchařek znící "duste doměkka".
 • Z Jany je teď profesionální, vystudovaná kuchařka, která přispívá do časopisů o vaření (např. pravidelný Duel v časopisu Gurmet), provozuje vlastní kuchařský blog a nedávno si v Praze otevřela restauraci – Bistro Florentýna. A z její kuchařky, která nyní vyšla již ve třetím vydání, se stala úspěšná pomocnice dalších dcer, které touží ovládnout svou kuchyň. 
 • ŘEKLI O KNIZE
 • Cuketka
 • foodblogger 
 • A ještě s paní Zatloukalovou. Ta dnes konečně přivedla na svět první zcela placaté dítě pod dohledem duchaplných porodních asistentek, které zavčas nasadily tzv. Smart Press maneuver. Pokud chcete letos někomu koupit českou kuchařku, vyberte tuhle. I přes lehkou infekci Apetitózy to mimino řve jak tur!!! ;) Ne, vážně. Po dlouhé době promyšlený počin s jasným konceptem, kde recepty nevystupují jen jako dementní kompilát, ale tvoří příběh. Držím palce! ;)
 • Dita Pecháčková
 • šéfredaktorka časopisu Apetit 
 • Jako kdysi bývala nejvzácnější, nejčtenější a nejohmatanější rodinnou knihou Bible, je dnes – velmi často – rodinná kuchařka. Tak trochu pomuchlaná, občas zasypaná cukrem a třeba kapkou čokolády. Myslím, že nová kuchařka Jany Zatloukalové má velkou šanci se takovou rodinnou kuchařkou stát. Nejen proto, že je velmi dobře vedená, ale autorka k ní navíc přidala nejvzácnější přísadu: lásku. A věnovala ji své dcerce.
 • Hana Michopulu
 • novinářka, časopis Reflex 
 • Knížka se klidně mohla jmenovat: Všechno, co vám matka neřekla o vaření. Je za ní vidět velký kus práce a ze všeho nejvíc oceníte vlídný tón a porozumění, s nímž autorka překládá kuchařské šifry začátečníkům a všem, kteří zatím svou kuchyní jen proklušou při odchodu do práce.
 • Martina Boledovičová
 • nakladatelka 
 • Kuchařka pro všechny, kteří se chtějí naučit vařit DOBŘE. Kuchařka pro dceru má jeden primát v nakladatelství Smart Press. Rozhodování o tomto titulu mi trvalo přibližně 5 minut. Po přečtení ukázkové kapitoly jsem věděla, že to bude dobrá a hlavně potřebná kniha. Sama jsem v ní našla to, co léta hledám. Naučit se DOBŘE vařit je docela kumšt. A pokud nemáte babičku, maminku, která ovládá svou kuchyň, máte to pro život ve dvou a více trochu těžší. Obzvlášť jestli vaše drahá polovička má maminku – kuchařku. Také jsem byla alergická na jeho slova "od tý mamky to chutná nějak líp", "ten bramborový salát děláme jinak", otázky kolem jídla bývají častou příčinou hádek nezkušených párů. Moje maminka nevařila moc ráda, ale když umřela, zjistila jsem sama na sobě, že opravdu od maminky to chutná nejlíp – je to chuť našeho dětství a tu lze překonat opravdu těžko. Ale přece se každá chceme o to pokusit. Čím mě tato Kuchařka nadchla? Je pro všechny, kteří se chtějí naučit vařit, ale DOBŘE. Právě v tom slově je to kouzlo. Naučit se vařit dokáže každý, ale tak, aby to všem chutnalo, to je o něčem jiném. Už se vám nestane, že upečte buchtu a ona zůstane na pekáči v troubě celý týden. Když uvaříte polívku, nestačí zkysnout. Budete vynášena do nebes. My jsme například doma ochucovali polévku vegetou, nikdy jsem neslyšela, že tu pravou chuť může dodat zeleninový vývar. Moje babička zemřela velmi brzy a maminku nikdo vařit neučil, jen život. Škoda, že neměla v ruce tuhle kuchařku, díky které jsem se stala sebevědomější kuchařkou. Přeji to všem, kterým vaříte, ale hlavně vám, protože pak vás vaření bude bavit a ne obtěžovat. A o tom to přeci je.
 • Mirka Vopavová
 • novinářka 
 • Je to poctivá kuchařka. Myslím tím knihu i Janu Zatloukalovou osobně. Na nic si nehraje, ale dodá vám chuť a sebevědomí, což je v kuchyni to nejdůležitější. Vy se s ní určitě nespálíte, takže doufám, že ani vaše kuchařské pokusy.

Reklama

brand name

Prohlédněte si další Kuchařky, nejprohlíženější produkty N/A nebo nejlevnejší Kuchařky.

Reklama